8 mei 2018 om 15:06
2 minuten lezen

250 mensen vragen in Markermeer aandacht voor psychische problemen

Steeds meer jongeren kampen met psychische problemen. En de cijfers liegen er niet om: ruim één op de vijf jongeren heeft voor zijn of haar 19e jaar al eens ernstige psychische problemen gehad en zelfdoding is doodsoorzaak nummer 1 onder jongeren tussen de 20 en 25 jaar. MIND wil iets doen, in actie komen, een statement maken en dan het liefst met zoveel mogelijk mensen samen. Daarom organiseert MIND het event Last Man Standing. Dat meldt MIND.

Op zaterdag 23 juni 2018 vindt de tweede editie van Last Man Standing plaats: 250 mensen proberen die dag zo lang mogelijk op een paal te blijven staan in het Markermeer bij Schellinkhout. Met dit event vraagt MIND aandacht voor psychische problemen bij jongeren. Onder meer acteur, presentator en zanger Jasper Demollin, zangeres Sylvia Aimee, DJ Barry Paf, Expeditie Robinson-deelnemer Imke Wieffer en acteur Davy Eduard King hebben hun deelname al toegezegd.

Bij de eerste editie van Last Man Standing in 2017 vroeg MIND aandacht voor de te lange wachtlijsten in de ggz. Directeur Marjan ter Avest: “Dit jaar kiezen we ervoor om aandacht te besteden aan psychische problemen bij jongeren, omdat 75 procent van de psychische problemen begint voor het 24ste levensjaar en veel jongeren het lastig vinden om te praten over hun problemen. Maar als je praat over je psychische klachten, kun je steun krijgen van je omgeving én kun je voorkomen dat je problemen verergeren.”

De opbrengst van Last Man Standing gaat naar het scholenproject MIND Young Academy, dat jongeren stimuleert te praten over hun problemen en om hulp te zoeken. Ter Avest: “Door tijdig psychische problemen aan te pakken kun je voorkomen dat jongeren straks in de ggz terechtkomen met ernstiger problemen. Daar vragen we dit jaar extra aandacht voor.”

Het inschrijfgeld is 35 euro per persoon. Dit bedrag is inclusief entree op het terrein, een eigen paal, een drankje, een eigen actiepagina en promotiemateriaal. Er zijn 250 palen beschikbaar, dus MIND roept mensen op zich zo vroeg mogelijk in te schrijven. Dit kan ook met zijn tweeën of met een heel team. Aanmelden kan via www.lastmanstanding.nl 

Door: Redactie Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van ggz
    • GGZ

    Reinier van Arkel dringt aantal separaties terug met 96 procent

    Gisteren om 14:23
    • GGZ

    Financiële problemen en onrust op de werkvloer bij Noord-Nederlandse ggz-aanbieder

    23 december 2025 om 12:44

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht