24 februari 2014 om 10:51
< 1 min lezen

Uitbraak op schip Holland-Amerika Lijn mogelijk norovirus

Passagiers van het cruiseschip Veendam van de Holland-Amerika Lijn zijn mogelijk het slachtoffer geworden van het norovirus. Tijdens een 7-daagse cruise, die zaterdag in Florida eindigde, hadden 114 passagiers en 10 bemanningsleden last van diarree en overgeven. Dat meldt de Volkskrant.

Op het 16 jaar oude schip bevonden zich tijdens de cruise ruim 1200 passagiers en bijna 600 bemanningsleden. Inspecteurs gingen zaterdag aan boord toen het schip aankwam in Fort Lauderdale in Florida. De Veendam vaart onder Nederlandse vlag.

Het Amerikaanse centrum voor ziektebestrijding en preventie heeft aangekondigd een onderzoek te starten, zo meldde CNN zondag. Hieruit moet duidelijk worden of er inderdaad een uitbraak van het virus is geweest. Vorige maand brak het norovirus uit op twee andere cruiseschepen in de Cariben, waardoor honderden mensen ziek werden.

De Veendam werd al eerder door het Amerikaanse preventiecentrum beoordeeld met een onvoldoende nadat er overtredingen werden aangetroffen op het gebied van hygiëne.

© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Wat kost een ziekenhuisbevalling in 2026?

    Gisteren om 15:56
    • Ziekenhuizen

    Zeshonderd Nederlanders melden zich als stamceldonor na oproep ziek Vlaams meisje

    Gisteren om 13:58

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht