13 januari 2022 om 11:05
< 1 min lezen

ActiZ: ‘Actie Buurtzorg mooi, maar al het vvt-personeel verdient meer geld’

Branchevereniging ActiZ wil dat niet alleen medewerkers van thuiszorgorganisatie Buurtzorg meer betaald krijgen, maar alle medewerkers in de ouderenzorg en zorg voor chronisch zieken. Maar dat is nauwelijks mogelijk, zolang het kabinet hier niet meer geld voor beschikbaar stelt, zegt de vereniging. Willen zorgaanbieders een goed cao kunnen bieden, dan is daar simpelweg meer geld voor nodig vanuit de overheid. Dit meldt Skipr. 

Het zou onverantwoord zijn als alle zorgaanbieders net als Buurtzorg hun personeel in een hogere salarisschaal zouden zetten. Het zou leiden tot faillissementen en cliënten die geen zorg meer krijgen, zegt Trudy Prins die namens ActiZ de cao-onderhandelingen delegeert. “De kern is dat we vinden dat alle zorgmedewerkers en de organisatie van zorg centraal moeten staan.”

Het is fijn voor de medewerkers van Buurtzorg dat ze meer verdienen, maar door onderling te gaan concurreren op geld zijn de problemen in de zorg niet opgelost. Iedereen in de thuiszorg, verpleeghuiszorg of andere vorm van ouderenzorg moet beter verdienen.

Door: Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Gehandicaptenzorg

    Ouderen en mensen met beperking in Wlz vaak dubbel verzekerd voor tandarts en fysio

    Vandaag om 09:28
    • Gehandicaptenzorg

    Zo’n negentig ouders stappen naar rechter vanwege afwijzingen meerzorg

    Vandaag om 08:10

Aankomende evenementen

09 Dec
Het Luchtmoment door Sociom
  • Noord-Brabant
10 Dec
Lotgenotencontact voor Mantelzorgers (donderdag) – West Maas en Waal door Sociom
  • Gelderland
11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland