20 februari 2015 om 09:36
< 1 min lezen

Mogelijk acties bij ziekenhuizen

(Novum) – Medewerkers van ziekenhuizen gaan mogelijk actie voeren. De vakbonden willen voor 9 maart uitgenodigd worden om over een nieuwe cao te praten. “Doet de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen dit niet, dan komen er acties”, aldus de vakbonden FNV, CNV, NU91 en FBZ donderdag.

De cao-onderhandelingen liggen sinds november stil. De vakbonden willen loonsverhoging en minder flexwerk. Ook zouden ziekenhuismedewerkers het recht moeten krijgen cursussen te volgen, zodat ze aantrekkelijk blijven op de arbeidsmarkt. De bonden vinden dat de arbeidsvoorwaarden en werkomstandigheden slechter worden door het aanbod van de werkgevers.

“We voeren nu publieksvriendelijke acties, zoals flyeren, maar de medewerkers zijn bereid tot verdergaande acties die minder patiëntvriendelijk zijn. Alleen nog opereren bij spoedeisende situaties, bijvoorbeeld. Wat niet nodig is, gebeurt dan niet”, zegt onderhandelaar Elise Merlijn van FNV Zorg & Welzijn.

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Ziekenhuizen

    Wat kost een ziekenhuisbevalling in 2026?

    Gisteren om 15:56
    • Ziekenhuizen

    Zeshonderd Nederlanders melden zich als stamceldonor na oproep ziek Vlaams meisje

    Gisteren om 13:58

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht