3 december 2024 om 08:58
< 1 min lezen

‘Erasmus MC-schutter’ Fouad L. praatte met denkbeeldige computer over schietpartijen

Door: ANP

‘Erasmusschutter’ Fouad L. sprak voor de schietpartijen in Rotterdam met een denkbeeldige computer in zijn hoofd. De geneeskundestudent voerde deze gesprekken sinds 2021, omdat hij zich eenzaam voelde na een gesprek met de examencommissie. Met zijn denkbeeldige gesprekspartner onderhandelde hij vooraf over de schietpartijen waarvoor hij nu terechtstaat en het aantal slachtoffers dat hij wilde maken, vertelde hij tijdens zijn tweede verblijf in het Pieter Baan Centrum aan de psychiater en de psycholoog.

Dit kwam maandag naar voren tijdens een vijfde inleidende zitting in de extra beveiligde rechtbank in Rotterdam. Daar zei de officier van justitie dat L. in eerste instantie van plan was “om nog veel meer slachtoffers te maken, maar later heeft hij dat ‘afgezwakt’.” L. had wraakgevoelens omdat hij geen diploma kreeg en voerde met de denkbeeldige computer “een innerlijke discussie over de vraag hoeveel mensen hij zou gaan vermoorden om zijn wraakgevoelens tevreden te stellen, en of daar ook kinderen bij zouden zitten”.

Huisarts Erasmus MC

De 33-jarige L. wordt verdacht van het doodschieten van zijn 39-jarige buurvrouw Marlous en haar 14-jarige dochter Romy aan het Heiman Dullaertplein in de wijk Delfshaven en de 43-jarige docent en huisarts Jurgen Damen in een collegezaal van het Erasmus MC, op 28 september vorig jaar.

L. is voor het eerst aanwezig in de rechtbank. De inhoudelijke behandeling van de strafzaak begint op 25 januari.

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Zorgpersoneel

    ‘Erasmusschutter’ Fouad L. hoort strafeis van OM

    30 januari 2025 om 12:05
    • Zorgpersoneel

    Nieuwe advocaat Erasmusschutter Fouad L. pleit voor behandeling in tbs-kliniek

    14 augustus 2025 om 09:00

Aankomende evenementen

09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht
03 Apr
Plukdag 2026
  • Noord-Brabant
13 Apr
Zorg & ict in de Jaarbeurs Utrecht
  • Utrecht