27 maart 2025 om 10:41
< 1 min lezen

‘Medisch zorg in vrouwengevangenissen schiet structureel tekort’

Door: ANP

De medische zorg in vrouwengevangenissen schiet structureel tekort. Dat meldt Bureau Clara Wichmann (BCW) op basis van verhalen van vrouwelijke (ex-)gedetineerden. Het gevangenispersoneel neemt de klachten van vrouwen vaak niet serieus, met alle gevolgen van dien.

Daarnaast is onder meer specialistische zorg binnen de vrouwengevangenis niet toereikend en is er een gebrek aan gendersensitieve zorg. Ook krijgen vrouwen soms de verkeerde medicatie aangereikt door onoplettend gevangenispersoneel en vindt er overmatige toediening van kalmerende middelen plaats. De juridische stichting constateert verder dat er te weinig medisch personeel is in de gevangenis, vooral buiten kantooruren.

Gekwalificeerd personeel

Om de problemen binnen de medische zorg in vrouwengevangenissen op te lossen, adviseert BCW onder meer om niet-noodzakelijke zorg niet langer uit te stellen en gekwalificeerd personeel in te zetten voor het bereiden en uitdelen van medicijnen aan de gevangenen.

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Arts gevangenis Ter Peel niet verantwoordelijk voor dood gedetineerde in 2022  

    19 januari 2026 om 13:39
    • Ziekenhuizen

    Producent borstimplantaten niet aansprakelijk voor Breast Implant Illness

    17 december 2025 om 12:56

Aankomende evenementen

08 Mar
Café Doodgewoon
  • Noord-Brabant
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht