22 augustus 2013 om 17:26
< 1 min lezen

Independer: belastingaftrek zorgkosten in 2014 geschrapt

Vanaf 2014 is het niet meer mogelijk om zorgkosten die niet vergoed worden van de belasting af te trekken. Dit zijn specifieke zorgkosten die worden gemaakt bij ingrepen die niet door de zorgverzekering worden vergoed. Dat meldt Independer.

De vergelijkingswebsite waarschuwt mensen om goed na te gaan of er binnenkort nog grote zorguitgaven te verwachten zijn, zoals bijvoorbeeld een tandheelkundige behandeling als het plaatsen van een kroon of implantaat, of bepaalde hulpmiddelen als gehoorapparaten, steunzolen, rollators en prothesen. Alleen voor de zorgkosten van 2013 kan nog worden geprofiteerd van de belastingaftrek en daarom is het raadzaam om dure ingrepen nog dit jaar te doen.

De fiscale aftrekpost voor zorgkosten wordt mogelijk niet helemaal geschrapt, maar het vergoeden hiervan wordt in 2014 een taak van de gemeente. Independer verwacht dat gemeentes minder geld zullen krijgen om deze zorgkosten te betalen en dat de kans groot is dat de kosten niet meer aftrekbaar zullen zijn.

© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van zorgverzekering
    • Zorgverzekering

    Minder mensen stapten over naar andere zorgverzekeraar

    9 januari 2026 om 08:01
    • Zorgverzekering

    Zorgverzekeraars Nederland concentreert zorg bij maag- en slokdarmkanker

    8 januari 2026 om 08:31

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht