24 september 2013 om 10:47
< 1 min lezen

Aantal euthanasiegevallen blijft stijgen

(Novum) – Het aantal gevallen van euthanasie en hulp bij zelfdoding is vorig jaar opnieuw gestegen. In totaal kwamen 4188 meldingen binnen bij de vijf regionale toetsingscommissies. Dat is dertien procent meer dan in 2011, blijkt uit het jaarverslag. In de afgelopen jaren steeg het aantal euthanasiegevallen steeds.

Van alle mensen die vrijwillig een einde aan hun leven maakten was er in 3965 gevallen sprake van euthanasie, in 185 gevallen hulp bij zelfdoding en 38 keer een combinatie van beide. Verreweg de meeste mensen (3335) stierven thuis. In andere gevallen gebeurde dat in een ziekenhuis, verpleeghuis of verzorgingshuis.

De patiënten leden in de meeste gevallen (3251) aan kanker. Verder werden aandoeningen aan het zenuwstelsel en hart- en vaataandoeningen veel gemeld.

Relevante artikelen

Alles van ouderenzorg
    • Gehandicaptenzorg

    Onjuiste registratie bemoeilijkt vermindering van dwangmaatregelen in ggz

    26 november 2024 om 09:53
    • Gehandicaptenzorg

    Gehandicaptenzorg onder druk: zzp’ers en lage tarieven dwingen tot uitstel van investeringen

    26 november 2024 om 09:49

Aankomende evenementen

08 Mar
Café Doodgewoon
  • Noord-Brabant
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht