16 juni 2025 om 09:29
< 1 min lezen

Zorgvereningen willen dat kabinet zich krachtiger uitspreekt tegen doden zorgverleners in Gaza

Door: ANP

Meerdere Nederlandse zorgverenigingen vragen het demissionaire kabinet om zich “krachtiger uit te spreken” tegen het geweld tegen zorgverleners in Gaza. De organisaties benadrukken dat hun oproep niet gericht is op “het politieke conflict” maar op “de bescherming van fundamentele humanitaire gezondheidsprincipes”.

Israël bombardeert in Gaza ziekenhuizen en doodt zorgverleners, terwijl volgens internationale afspraken medisch personeel en medische instellingen niet mogen worden aangevallen.

Ter verantwoording roepen

De zorgorganisaties vragen het kabinet om de Israëlische regering “publiekelijk ter verantwoording te roepen voor de voortdurende schendingen van het internationaal humanitair recht in Gaza”, hiervoor ook bij de EU en de VN aandacht te vragen en sancties in te zetten. Onder meer vakbond FNV, zorgbond NU’91 en de Nederlandse Vereniging voor Kindergeneeskunde staan onder de oproep, evenals de namen van zo’n vierhonderd individuele zorgverleners.

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Zorgpersoneel

    UMC‑personeel krijgt 7 procent loonsverhoging in nieuwe cao

    29 januari 2026 om 12:39
    • Zorgpersoneel

    ‘Nieuw coalitieakkoord biedt geen perspectief voor zorgprofessionals’

    2 februari 2026 om 10:38

Aankomende evenementen

09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht
03 Apr
Plukdag 2026
  • Noord-Brabant
13 Apr
Zorg & ict in de Jaarbeurs Utrecht
  • Utrecht