18 juni 2025 om 13:19
< 1 min lezen

Zonder halvering eigen risico mogelijk ook geen nieuw zorgakkoord

Door: ANP

Het demissionaire kabinet wil zich houden aan de eerdere afspraak om het eigen risico van de zorgverzekering te halveren, zei minister Eddy van Hijum woensdag in een debat als tijdelijk vervangend zorgminister. Hij hoopt niet dat de Tweede Kamer het onderwerp controversieel zal verklaren, waardoor het voorlopig niet meer wordt behandeld. Als dat wel gebeurt, heeft dat gevolgen voor het nog te sluiten nieuwe zorgakkoord omdat de financiering onzeker wordt, waarschuwde de NSC-bewindsman.

De halvering van het eigen risico is een voorstel van de PVV die eerder deze maand uit de coalitie stapte. Volgens Van Hijum hebben VVD, NSC en BBB evenwel afgesproken zich aan het hoofdlijnenakkoord te houden.

Veel kritiek

Er is in de Kamer veel kritiek op de maatregel, omdat die veel geld kost en mensen met een kleine beurs amper zou helpen. Ook de Raad van State was maandag zeer kritisch. Het kabinet wil dat advies nu bestuderen en bekijken of aanpassingen mogelijk zijn.

Relevante artikelen

Alles van zorgverzekering
    • Zorgverzekering

    Partijen ondertekenen eindelijk Aanvullend Zorg- en Welzijnsakkoord

    9 september 2025 om 10:38
    • Zorgverzekering

    De Nederlandse ggz zet handtekening onder aanvullend zorgakkoord

    14 juli 2025 om 13:14

Aankomende evenementen

08 Mar
Café Doodgewoon
  • Noord-Brabant
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht