15 januari 2014 om 10:52
< 1 min lezen

Richtlijn bètablokkers nog dit jaar aangepast

De Europese richtlijn voor het gebruik van bètablokkers voor en na de operatie bij hartpatiënten wordt nog dit jaar aangepast. Eerder kwam in het nieuws dat deze richtlijn gebaseerd is op fraudeleus onderzoek en daardoor de gezondheid van hartpatiënten in gevaar is. Dit meldt Trouw.

In de huidige richtlijn staat dat bètablokkers de sterftekans van hartpatiënten bij een operatie verkleinen. Deze melding is mede gebaseerd op gefraudeerd onderzoek van de Nederlandse internist Don Poldermans. Uit nieuwe internationale onderzoeken zou blijken dat juist het tegenovergesteld het geval is, bètablokkers verhogen de sterftekans van patiënten.

“Het is niet zo dat bètablokkers in de ban moeten, dat voert veel te ver,” zegt cardioloog Eric Dubois van de Nederlandse Vereniging voor Cardiologie (NVVC). “Maar we moeten wel bekijken wat de plaatsbepaling van dit geneesmiddel wordt rond operaties,” aldus Dubois. De NVVC heeft het onderwerp in 2011 aangekaart bij de Europese Vereniging voor Cardiologie en een waarschuwing op haar website over het gebruik van bètablokkers.

© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Spoedeisende hulp zag dit weekend meer mensen met heup- en polsbreuken binnenkomen

    Vandaag om 14:16
    • Ziekenhuizen

    In Zuid-Limburg en Zuid-Holland gebruiken inwoners de meeste receptplichtige medicijnen

    Vandaag om 11:11

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht