11 februari 2014 om 12:31
< 1 min lezen

Lichaam moeder past zelf embryoselectie toe

Het lichaam van de vrouw past zelf selectie van embryo’s toe in het prille begin van een zwangerschap. Voordat een embryo zich kan nestelen in de baarmoeder, moet de vrucht een stofje afscheiden waarmee het aantoont gezond te zijn. Dat heeft een internationaal team van wetenschappers ontdekt, zo meldt Nu.nl.

Voordat een embryo zich nestelt in de baarmoeder is het nog slechts een klompje cellen. De mate van ordening van deze cellen bepaalt de kans van slagen voor de ’test’ van het lichaam. Bij afwijkingen in de cellen verhindert het lichaam van de vrouw, in de meeste gevallen, de innesteling van het embryo in de baarmoeder.

De wetenschappers ontdekten de natuurlijke embryoselectie door stoffen te isoleren van zowel gezonde als matig gezonde embryo’s. Daarna werd de reactie gemeten van baarmoederweefsel, zowel in vrouwen als op kweek, op de afgescheiden stoffen.

De nieuwe ontdekking is relevant voor stellen met vruchtbaarheidsproblemen. Onvruchtbaarheid kan soms veroorzaakt worden doordat het lichaam te streng of juist te soepel selecteert. Een gezond embryo kan dan worden afgestoten of juist een ongezond embryo kan worden toegelaten tot de baarmoeder waarna het vrijwel altijd alsnog wordt afgestoten.

© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van kraamzorg
    • Kraamzorg

    OM eist in hoger beroep 8 jaar cel voor gastouder bij wie baby Anna overleed

    9 januari 2026 om 16:17
    • Kraamzorg

    20-jarige vader uit Venlo aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij dood babyzoon

    9 januari 2026 om 08:43

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht