4 juli 2014 om 17:23
< 1 min lezen

Cursus voor verloskundigen over hechting rondom de geboorte

In het najaar zal er een cursus van start gaan voor verloskundigen en verpleegkundigen waarin aandacht wordt besteed aan de hechting tussen ouders en hun baby. Dat meldt Vakblad Vroeg.

De cursus ‘Hechting rondom de geboorte’ gaat onder meer in op het belang van goede hechting, de psychologische ontwikkelingen die aanstaande ouders doormaken en op welke manier zij hun baby kunnen leren kennen tijdens de zwangerschap. Ook wordt er aandacht besteed aan het tijdig signaleren van problemen in de ouder-kind relatie, zowel pre- als postnataal. Verder krijgen de verloskundigen en verpleegkundigen over hoe ze (aanstaande) ouders kunnen motiveren om psychologische ondersteuning te zoeken.

De scholing is bedoeld voor verloskundigen en verpleegkundigen. De theorie zal worden verduidelijkt met voorbeelden uit de praktijk. De cursus is geaccrediteerd door KNOV en V&V en bestaat uit twee bijeenkomsten. De eerst bijeenkomst is overdag van 10 uur tot 15.30 uur. De tweede bijeenkomst is ’s avonds van 19 uur tot 22.00 uur. De cursus is te volgen in de onderstaande plaatsen op de vermelde data.

Amsterdam: 22-09 en 06-10
Zwolle: 03-10 en 15-10
Zoetermeer: 10-10 en 22-10
Oosterhout: 17-10 en 05-10
Heerenveen: 31-10 en 17-11
Almere: 14-11 en 26-11

Aanmelden voor de cursus ‘Hechting rondom de geboorte’ is mogelijk via www.babykennis.nl.

© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van kraamzorg
    • Kraamzorg

    Gerookte zalmwrap verkocht in Boon en Hema bevat mogelijk listeria

    Vandaag om 08:32
    • Kraamzorg

    Vitamine D: wie heeft wél baat bij supplementen?

    Gisteren om 11:26

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht