11 november 2025 om 12:58
< 1 min lezen

‘Jongeren bewegen steeds minder door hun chaufferende ouders’

Door: Nationale Zorggids / Johanne Levinsky

Onderzoekers van de TU Delft zien jongeren steeds minder bewegen. Ze fietsen minder vaak naar school of naschoolse activiteiten doordat hun ouders hen overal naartoe brengen. Vooral tieners van 15 tot 17 jaar reizen niet meer actief en worden steeds vaker met de auto ergens naartoe gebracht. Misschien dat ouders hun kinderen meer willen beschermen op deze manier, maar zeker weten doen ze dat niet. Onderzoekers Maarten Kroesen en Milan Moleman vragen aandacht voor het dalende fietsgebruik onder jongeren.

Maar ook de opkomst van de e-bike is schuldig aan de dalende bewegingscijfers onder jongeren. In de afgelopen vijf jaar is het aantal pubers dat de Beweegrichtlijnen haalde in de afgelopen vijf jaar het hardst gedaald. Belangengroepen vinden dan ook dat het gebruik van e-bikes en fatbikes onder tieners moet worden ontmoedigd. Er is al een helmplicht op komst, maar er is volgens hen meer nodig.

Combinatie van factoren

Hoe dan ook is het probleem volgens Hans Scheuder van de Hogeschool Arnhem Nijmegen een combinatie van factoren, waaronder minder sporten en veel schermtijd, maar ook chaufferende ouders zijn er debet aan.

Relevante artikelen

Alles van jeugdzorg
    • Jeugdzorg

    ‘Bewegen verlengt vitaliteit en zelfstandigheid ouderen’

    25 augustus 2025 om 10:22
    • Jeugdzorg

    Karremans ziet ‘enorm gevaar voor kinderen’ in sociale media

    20 december 2024 om 08:34

Aankomende evenementen

09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht
03 Apr
Plukdag 2026
  • Noord-Brabant
13 Apr
Zorg & ict in de Jaarbeurs Utrecht
  • Utrecht