Meer mensen vragen informatie over pleegzorg op, ondanks grote kritiek op de sector
Jeugdzorg Nederland ziet een opvallende stijging van het aantal informatie-aanvragen voor pleegzorg op de dagen dat het mishandelde Vlaardingse pleegmeisje of haar mishandelende pleegouders in het nieuws komen. Een onbedoeld, maar positieve bijwerking van de verschrikkelijk zaak, waarbij een 10-jarig meisje is mishandeld, ondervoed en is vastgezet in een kooi. Dit meldt het Algemeen Dagblad.
Normaal krijgt Jeugdzorg Nederland ongeveer twaalf aanvragen voor informatiepakketten over plegzorg per dag, maar tijdens de eerste pro-formazitting op 27 mei 2024 kwamen hier 41 aanvragen voor binnen. Vorige week, op de eerste dag van de inhoudelijke zitting, kwamen er zelfs 56 aanvragen binnen van ouders die mogelijk pleegzorg willen verlenen.
‘Mensen zijn begaan’
Jeugdzorg Nederland is blij dat na jaren aan afnemende interesse er meer aanvragen voor pleegzorg binnenkomen. “Mensen zijn begaan met het meisje uit Vlaardingen”, concludeert de organisatie. In de informatiepakketten die Jeugdzorg Nederland verstrekt, zit algemene informatie over pleegzorg en kunnen ouders ervaringsverhalen lezen. Ouders die na het doornemen van deze informatie nog steeds geïnteresseerd zijn, kunnen vervolgens een sessie bijwonen. Lastig is nu echter te zeggen of alle mensen die de pakketten aanvragen daadwerkelijk pleegouders worden.
Lees ook: 11 jaar cel en tbs geëist tegen Vlaardingse pleegouders