21 mei 2014 om 11:27
< 1 min lezen

‘Seksueel overdraagbare bacterie mogelijk bron van prostaatkanker’

Amerikaanse wetenschappers beweren dat prostaatkanker een gevolg kan zijn van de seksueel overdraagbare aandoening ’trichomoniasis’. De bacterie zou de reden zijn dat kankercellen in de prostaat sneller groeien. Wereldwijd dragen 275 miljoen mensen de vaak onopgemerkte trichomoniasis-bacterie. Dit meldt het Algemeen Dagblad naar aanleiding van een artikel van de BBC. 
 

Prostaatkanker is de meest voorkomende vorm van kanker onder mannen. Amerikaanse wetenschappers concluderen na laboratoriumonderzoek dat de trichomoniasis-bacterie ervoor zorgt dat prostaatkankercellen gaan groeien. De bacterie, zo suggereren de wetenschappers, geeft een eiwit vrij die de groei van de kankercellen stimuleert. 
 
De trichomoniasis-bacterie zou zeer besmettelijk maar veelal onzichtbaar zijn. Hij is vooral overdraagbaar via seks of vuile handdoeken. Meestal zijn er geen klachten wanneer iemand de soa draagt, hoewel het in sommige gevallen jeuk oplevert. 
 
Andere wetenschappers staan skeptisch tegenover de bevindingen. Meer onderzoek is nodig om uit te wijzen of prostaatkanker een van de kankers is die door bacteriën wordt verergerd. Een nieuw onderzoek waarin de labresultaten zullen worden vergeleken met die van prostaatkankerpatiënten is al aangekondigd. 
 
© Nationale Zorggids     
 

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Stoppen met afslankmedicijnen betekent zonder leefstijlaanpassingen weer gewichtstoename

    Gisteren om 15:41
    • Ziekenhuizen

    Bijna geen meldingen vanuit ziekenhuizen over grensoverschrijdend gedrag: hoe kan dat?

    Gisteren om 11:08

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht