2 juni 2014 om 15:58
< 1 min lezen

Grootste huisartsenvereniging niet blij met staking

(Novum) – De aangekondigde huisartsenstaking van komende woensdag is ‘voorbarig’ en ‘niet in het belang van de patiënt’. Dat stelt de Landelijke Huisartsenvereniging (LHV) maandag in reactie op een initiatief van de Vereniging Praktijkhoudende Huisartsen (VPH).

Deze stellingname betekent dat slechts een deel van de huisartsen meedoet aan de werkonderbreking die duurt van 13.00 tot 14.00 uur. De LHV is met zo’n elfduizend leden de grootste huisartsenvereniging van Nederland. De VHP heeft ongeveer zevenhonderd leden. Hoeveel van die laatsten het werk neerleggen is nog onduidelijk.

Beide verenigingen vinden dat de vrije artsenkeuze moet blijven bestaan. Aanvankelijk leek politiek Den Haag af te koersen op afschaffing van dit recht, maar inmiddels lijkt dit van de baan, stelt een LHV-woordvoerder. “Het politieke traject is nog volop bezig. Staken zou echt een uiterste middel moeten zijn.”

Premier Mark Rutte (VVD) gaf in april al de garantie dat patiënten in de toekomst zelf kunnen blijven kiezen in welk ziekenhuis of door welke huisarts ze worden behandeld. Hij deed dit na afloop van de onderhandelingen over de langdurige zorg.

Maar volgens de VHP is de vrije artsenkeuze nog altijd in het geding. Minister van Volksgezondheid Edith Schippers (VVD) debatteert komende donderdag met de Tweede Kamer over haar plannen.

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Zorgpersoneel

    Ouderenzorg Utrecht slaat handen ineen en werft ongeschoold personeel met zorghart

    Gisteren om 09:42
    • Zorgpersoneel

    Herbergier Ede heeft zorg niet op orde: dossiers niet compleet en tekort aan deskundig personeel

    Gisteren om 08:09

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht