Vandaag om 09:04
< 1 min lezen

Vermoedelijke opdrachtgever explosies Rode Kruis Ziekenhuis Beverwijk aangehouden

Door: ANP

De politie heeft afgelopen vrijdag de vermoedelijke opdrachtgever aangehouden van de explosies die in 2024 en 2025 plaatsvonden bij het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk. Het gaat om een 34-jarige man uit Heemskerk, meldt de politie maandag. Hij is inmiddels voorgeleid aan de rechter-commissaris, die heeft besloten dat de verdachte langer vast blijft zitten.

Bij het ziekenhuis vonden in november 2024 twee ontploffingen plaats. In februari 2025 werd hiervoor een 39-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats aangehouden, die inmiddels is veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar. Ook moet hij een schadevergoeding van ruim 40.000 euro betalen.

Derde explosie

In januari 2025 gebeurde een derde explosie. Daarvoor werd een 37-jarige man uit Beverwijk aangehouden. Hij moet zich op een later moment voor de rechtbank verantwoorden.

De politie meldde eerder al uit te gaan van een verband tussen alle explosies. Het onderzoek loopt nog.

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Vitamine D: wie heeft wél baat bij supplementen?

    Vandaag om 11:26
    • Ziekenhuizen

    IGJ heeft geen bezwaar tegen besluit UMCG om weer te starten met kinderhartchirurgie

    Vandaag om 09:23

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht