Vandaag om 13:06
< 1 min lezen

Hulpbehoevende Rijswijkse ouderen moeten straks zelf hun was doen of betalen voor wasservice

Door: Nationale Zorggids / Johanne Levinsky

De gemeente Rijswijk beoordeelt wie van de 680 Rijswijkers die nu recht heeft op washulp via de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo), dat straks niet meer heeft. Inmiddels zijn al 550 mensen, vaak hulpbehoevende ouderen, beoordeeld. Elf van hen hebben bezwaar ingediend tegen het besluit om geen washulp meer te krijgen. Dit meldt Algemeen Dagblad.

Waarschijnlijk zijn er nog veel meer ouderen die ontevreden zijn, maar het bezwaartraject niet in durven te gaan. Rijswijk laat hen weten dat ze hun eigen omgeving kunnen inschakelen voor hulp bij de was of kunnen gebruikmaken van de nieuwe wasservice die 5 euro per waszak kost. Een bedrag dat veel ouderen niet kunnen missen. “Dan blijven ze maar wat langer onder de plaslakens liggen, omdat ze anders hup 5 euro kwijt zijn”, zegt een van de bezorgde ouderen.

Besluit terugdraaien

Rijswijks Belang zet zich in voor de gedupeerde ouderen en wil het besluit om het aantal washulptoekenningen terug te dringen helemaal laten terugdraaien. Maar de verantwoordelijk wethouder gaat daar niet in mee. Na een raadsinformatiebrief in oktober en wijzigingsbesluit in december, is het besluit officieel aangenomen. Door minder washulp te verlenen, hoopt de gemeente 638.000 tot 734.000 euro te besparen.

Relevante artikelen

Alles van ouderenzorg
    • Ouderenzorg

    Ouderenkliniek Amsterdam in Slotervaart Gezondheidscentrum officieel open

    Gisteren om 11:28
    • Ouderenzorg

    Goed en Welzorg Thuis stopt met zorgverlening na aanwijzing en last onder dwangsom

    26 januari 2026 om 09:24

Aankomende evenementen

27 Jan
Prinsenbal bij cv de Houwpiep’n ’t Bouwhuis
  • Overijssel
29 Jan
Vrijdagavond café Heerlijk Happy Karaoke!
  • Overijssel
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg