8 juli 2014 om 17:13
< 1 min lezen

Speciale ring MIT helpt blinden lezen

(Novum/AP) – Wetenschappers van het Massachusetts Institute of Technology (MIT) werken aan een speciaal apparaat dat mensen die slechtziend of blind zijn moet helpen met lezen. De FingerReader is een ring die om de wijsvinger wordt geschoven en is voorzien van een cameraatje dat de tekst leest. Speciale software verwerkt de woorden en de tekst wordt vervolgens voorgelezen.

Om een stuk te lezen hoeft de gebruiker alleen maar met de vinger naar de tekst te wijzen. Om de gebruiker te helpen zinnen in een rechte lijn te volgen is de ring uitgerust met onder andere een trilfunctie.

Volgens het MIT Media Lab kan het apparaat overweg met boeken, menukaarten, visitekaartjes en allerlei andere soorten tekstdragers. Jerry Berrier is van de testers. Hij is blind en volgens hem zorgt de ring ervoor dat mensen een ‘rijker en productiever leven’ hebben.

Relevante artikelen

Alles van gehandicaptenzorg
    • Gehandicaptenzorg

    Onjuiste registratie bemoeilijkt vermindering van dwangmaatregelen in ggz

    26 november 2024 om 09:53
    • Gehandicaptenzorg

    Gehandicaptenzorg onder druk: zzp’ers en lage tarieven dwingen tot uitstel van investeringen

    26 november 2024 om 09:49

Aankomende evenementen

08 Mar
Café Doodgewoon
  • Noord-Brabant
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht