Personeelstekorten verlosafdelingen MST en ZGT zo groot dat werkdruk onhoudbaar is
Ziekenhuizen MST en ZGT kampen op diverse afdelingen met personeelstekorten. Op de verlosafdelingen is de werkdruk inmiddels onhoudbaar geworden door het tekort aan gespecialiseerd personeel. Het gaat met name mis tijdens de avond- en nachtdiensten, aldus 1Twente.
Zo is het iedere dag een uitdaging om genoeg artsen en assistenten te vinden voor de avond-, nacht- en weekenddiensten op de spoedeisende hulp. Omdat de personeelstekorten in de regio mogelijk oplopen tot wel 1.100 zorgmedewerkers in 2050, zien de besturen van MST en ZGT geen andere oplossing dan een geïntensiveerde samenwerking.
Spoedpoli’s
Samen realiseren ze op korte termijn extra spoedpoli’s voor patiënten die snel maar niet acuut zorg nodig hebben. De hoop is dat de toevoeging maar meer poli’s de druk op de avonden en nachten verlicht. MST en ZGT gaan daarnaast ook samen arts-assistenten inzetten, zodat medisch specialisten geen roosters hoeven te vullen buiten hun reguliere werktijden. Door bevallingen beter over de regio te spreiden, hopen de ziekenhuizen de druk op de geboortezorg te verlichten.
Personeel werven en behouden
De zorginstellingen willen ook meer personeel werven en huidig personeel behouden. Daarvoor gaan ze zorgverleners opleidingsmogelijkheden bieden en helpen bij het vinden van een woning. Ook komt er betere begeleiding voor nieuw personeel. Uiteindelijk willen MST en ZGT ook een digitaal ziekenhuis realiseren én een onderzoeks- en innovatieacademie in het leven roepen.