6 oktober 2014 om 16:42
< 1 min lezen

AMC-baas wil actie tegen te dure medicijnen

(Novum) – De overheid moet ingrijpen om ervoor te zorgen dat de prijs van geneesmiddelen binnen de perken blijft. Dat betoogt bestuursvoorzitter Marcel Levi van het Academisch Medisch Centrum (AMC) in Amsterdam maandag in een opiniestuk in NRC Handelsblad.

Volgens Levi worden voor geneesmiddelen vaak ‘extreme prijzen’ gevraagd die ‘geen enkele relatie’ hebben met de werkelijke kosten. “In feite is daarbij sprake van een vorm van chantage van wanhopige patiënten en hun artsen, waarbij onnodige woekerprijzen worden berekend die met de rug tegen de muur dan uiteindelijk maar worden betaald.”

Levi vindt dat de overheid paal en perk moet stellen aan de prijzen door middel van regulering. Verder moet de overheid zorgen voor gezamenlijke onderhandelingen met farmaceuten om lagere prijzen te bedingen. Ook wil Levi dat de ontwikkeling van ‘biosimilars’, geneesmiddelen die lijken op de dure medicijnen, wordt gestimuleerd.

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Gehandicaptenzorg

    Onjuiste registratie bemoeilijkt vermindering van dwangmaatregelen in ggz

    26 november 2024 om 09:53
    • Gehandicaptenzorg

    Gehandicaptenzorg onder druk: zzp’ers en lage tarieven dwingen tot uitstel van investeringen

    26 november 2024 om 09:49

Aankomende evenementen

09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht