16 september 2013 om 14:30
< 1 min lezen

Televisieprogramma Radar opent meldpunt medische hulpmiddelen

Het programma Tros Radar is op zoek naar mensen die een brief hebben gekregen van de eigen zorgverzekeraar dat hun medische hulpmiddelen niet meer vergoed worden bij hun apotheek. De verzekeraar geeft daarbij als reden dat de apotheek niet beschikt over een keurmerk van de Stichting Erkenningsregeling voor leveranciers van Medische Hulpmiddelen (SEMH). Dat meldt Skipr.

Door sommige zorgverzekeraars wordt dit keurmerk van de hulpmiddelenbranche sinds dit jaar verplicht gesteld voor apothekers die incontinentie-, diabetes-, stoma- en verbandmiddelen leveren. Als voorbeeld van een verzekeraar die apothekers verplicht om een extra keurmerk te halen voor de uitgifte van medische hulpmiddelen noemt het programma De Friesland Zorgverzekeraar.

Volgens Radar zorgt dit ervoor dat de verzekerden vaak niet meer terecht kunnen bij hun eigen apotheek voor de vergoeding van deze hulpmiddelen. Via het meldpunt hoopt Radar meer voorbeelden te vinden van zorgverzekeraars die het keurmerk verplicht stellen.

© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van zorgverzekering
    • Gehandicaptenzorg

    Onjuiste registratie bemoeilijkt vermindering van dwangmaatregelen in ggz

    26 november 2024 om 09:53
    • Gehandicaptenzorg

    Gehandicaptenzorg onder druk: zzp’ers en lage tarieven dwingen tot uitstel van investeringen

    26 november 2024 om 09:49

Aankomende evenementen

08 Mar
Café Doodgewoon
  • Noord-Brabant
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht