23 februari 2015 om 09:59
2 minuten lezen

Partydrugs steeds gewoner en steeds zwaarder

(Novum) – Jongeren vinden het steeds normaler om partydrugs te gebruiken als ze uitgaan. De pillen die 16- tot 24-jarigen gebruiken zijn bovendien steeds zwaarder en worden vaker geslikt, waardoor risico’s groter worden. Dat blijkt uit onderzoek van het Trimbos-instituut, waarvan de resultaten maandag zijn gepresenteerd.

In het middelbaar beroepsonderwijs en het hoger onderwijs zou meer aandacht moeten worden besteed aan preventie. Van de jongeren die regelmatig een party bezoeken, gebruikt zestig procent xtc. Andere populaire uitgaandrugs zijn speed, cannabis, GHB en cocaïne.

Om betere voorlichting te geven aan jongeren moet er een landelijke richtlijn komen voor gemeenten. In het middelbaar beroepsonderwijs en het hoger onderwijs moet meer aandacht worden besteed aan preventie en ouders moeten handvatten krijgen om het gebruik van uitgaansdrugs door hun kinderen tegen te gaan.

Staatssecretaris Martin van Rijn (Volksgezondheid) vindt het zorgelijk dat drugsgebruik onder jongeren die vaak uitgaan normaal is geworden. “Een pilletje nemen op een festival of feest is nooit normaal. Veilig drugsgebruik is een mythe.” Van Rijn vroeg het instituut vorig jaar om onderzoek te doen na signalen dat het drugsgebruik om een andere aanpak vraagt. “We kunnen niet achter elke gebruiker een politieagent of hulpverlener zetten.Prik de ballon door als iemand in je omgeving luchtig doet over een pilletje.”

Het gebruik van drugs is van alle tijden, maar er zijn volgens het Trimbos-instituut per generatie grote verschillen. Het aantal grote festivals is in dertig jaar tijd vervijfvoudigd.

Relevante artikelen

Alles van ggz
    • GGZ

    Borstvoeding geven beschermt moeder tegen angsten en depressies

    Vandaag om 09:29
    • GGZ

    Initiatieven Sociale Agenda Noord-Nederland van start: speciale aandacht voor mentaal welzijn

    Gisteren om 14:22

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht