4 mei 2015 om 12:46
< 1 min lezen

‘Blootstelling zenuwgas in vliegtuigen veroorzaakt hersenschade’

Inzittenden van vliegtuigen worden door luchtverversing blootgesteld aan een zenuwgas dat hersenschade kan veroorzaken. De luchtvaartbranche zou de problemen stil houden uit angst voor miljardenclaims. Dat meldt De Telegraaf. 

Wie vaak vliegt en die gifstoffen niet goed kan afbreken, loopt het risico om onder meer MS en Alzheimer op te lopen. “We hebben Nederlandse piloten en cabinepersoneel met ziekteverschijnselen onderzocht, met autocoureurs als controlegroep”, zegt dokter en piloot Michel Mulder. “Veel vliegers hebben aantoonbaar beschadiging van de witte stof in de hersenen. Dat is ook de oorzaak van bijvoorbeeld MS en Alzheimer.”

Eén en ander zou blijken uit onderzoek van het Academisch Medisch Centrum (AMC) in Amsterdam. Binnenkort publiceren zij over dit onderwerp in het wetenschappelijke tijdschrift Brain Imaging & Behavior. Woordvoerder Frank van den Bosch nuanceert de berichtgeving van De Telegraaf tegenover RTL Nieuws. “Er komt bij cabinepersoneel wel degelijk geheugenstoornis voor door witte-stofstoring, het is alleen niet duidelijk waardoor dat komt”, zegt hij.

© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van gehandicaptenzorg
    • Gehandicaptenzorg

    Onjuiste registratie bemoeilijkt vermindering van dwangmaatregelen in ggz

    26 november 2024 om 09:53
    • Gehandicaptenzorg

    Gehandicaptenzorg onder druk: zzp’ers en lage tarieven dwingen tot uitstel van investeringen

    26 november 2024 om 09:49

Aankomende evenementen

08 Mar
Café Doodgewoon
  • Noord-Brabant
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht