11 mei 2015 om 15:34
< 1 min lezen

‘Bezuinigingen Wmo gehaald door verlaging prijs zorg’

Gemeenten zijn erin geslaagd om bezuinigingen in het sociale domein door te voeren, vooral door de prijs van zorg te verlagen. Dat blijkt uit een rapportage van de Transitiecommissie Sociaal Domein, meldt Gemeente.nu.

De bezuinigingsdoelstelling is ook gehaald omdat er minder zorg en ondersteuning aan cliënten is verleend. In het rapport is te lezen dat burgers vaak van het kastje naar de muur worden gestuurd. Daarnaast constateert de commissie, dat door het kabinet is ingesteld om een oogje in het zeil te houden, dat de decentralisaties nog in de kinderschoenen staat. “Het wordt nu echt tijd voor gemeenten om te veranderen, anders blijft de omslag steken”, aldus de commissie.

Verder wordt er gewezen op dat samenwerking tussen zorgaanbieders, zorgverzekeraars en gemeenten voorop moet staan. Dat gaat nog steeds niet soepel, aldus de commissie, want er komen signalen binnen dat de verschillende partijen de verantwoordelijkheid op elkaar afschuiven. “Dat is niet in het belang van een efficiënt zorgaanbod. Burgers zijn hiervan de dupe”, concludeert de commissie. 

© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van gehandicaptenzorg
    • Gehandicaptenzorg

    Normatieve Huisvestingscomponent voor de langdurige zorg dit jaar opgehoogd

    Gisteren om 09:04
    • Gehandicaptenzorg

    Fors minder Amsterdamse ouders krijgen informeel pgb voor hun zorgintensieve kind

    14 januari 2026 om 12:59

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht