21 mei 2015 om 14:02
< 1 min lezen

Samenwerking tussen Philips en AMC voor betere diabeteszorg

Philips en het Academisch Medisch Centrum Amsterdam gaan samenwerken aan verbeterde zorg voor diabetespatiënten met ernstige voetcomplicaties. Dat maakte Philips donderdag bekend, meldt Het Parool. 

Philips en het Amsterdamse ziekenhuis gaan een nieuwe techniek onderzoeken voor de behandeling van de zogeheten diabetische voet en kritieke inschemie van het been. Diabetische voet is een ernstige complicatie als gevolg van verminderde doorbloeding in het been, waarmee wereldwijd miljoenen diabetespatiënten te kampen hebben.

Op dit moment is er nog geen methode om het effect van behandelingen snel te kunnen beoordelen. Er is een grote behoefte aam een hulpmiddel om het resultaat te kunnen beoordelen. Op dit moment is het pas na maanden mogelijk om de resultaten vast te stellen. 

© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van gehandicaptenzorg
    • Gehandicaptenzorg

    Zorgkantoor of gemeente: wie moet naschoolse opvang meisje met downsyndroom betalen?

    16 januari 2026 om 14:48
    • Gehandicaptenzorg

    DAF Museum biedt digitale rondleidingen aan voor bewoners van zorginstellingen

    16 januari 2026 om 09:59

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht