8 juni 2015 om 16:23
< 1 min lezen

Drinkwatertekort bij forse economische groei

(Novum) – Als er geen maatregelen worden getroffen en zowel de economie als de bevolking harder groeit dan verwacht, kan in Nederland tekort aan drinkwater ontstaan. Dit meldt het RIVM maandag op basis van eigen berekeningen.

“Het is een taak van de provincies om te kijken naar nieuwe bronnen. In welke gebieden zit water dat geschikt is voor de productie van drinkwater. Dit betekent ook dat we ruimte vrij moeten houden voor nieuwe waterwinningen”, aldus een woordvoerster. In het ongunstigste scenario zou in 2040 een tekort ontstaan van 300 miljoen kubieke meter per jaar. Dat tekort komt overeen met een vijfde deel van de te verwachten productiecapaciteit over vijftien jaar.

Als de huidige ontwikkelingen zich doorzetten, heeft Nederland in de toekomst wel voldoende drinkwater. Het RIVM gaat daarbij uit van een gemiddelde economische groei en een beperkte stijging van de bevolkingsgroei.

Een tekort aan drinkwater is mogelijk een gevaar voor de volksgezondheid. Water is namelijk op zuurstof na de belangrijkste substantie voor de menselijke gezondheid.

 

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Zilveren Kruis en Diakonessenhuis maken meerjarenafspraken over toekomstbestendige zorg

    Gisteren om 15:25
    • Ziekenhuizen

    Adviesraad pleit voor aandacht voor gezonde sociale relaties in de curatieve zorg

    Gisteren om 10:29

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht