16 juni 2015 om 13:20
< 1 min lezen

Achmea en CZ investeren miljoenen in nieuw diagnostisch centrum

Zorgverzekeraars Achmea en CZ willen 25 miljoen euro investeren in de oprichting van een nieuw diagnostisch centrum in Utrecht. Achmea en CZ hebben hier belang bij, omdat geneesmiddelen steeds duurder worden. Met de bouw van het diagnostisch centrum kan voorkomen worden dat er onnodig medicijnen worden voorgeschreven. Dat meldt Skipr op basis van gegevens in het Financiële Dagblad. 

Achmea wil nog wel een afgebakende businesscase zien voordat het gaat investeren. Wetenschappers gaan in het centrum aan het werk voor een behandeling voor taaislijmziekte en een bepaalde vorm van kanker. Ze gaan onderzoeken welke medicijnen werken bij een individuele patiënt. Naar schatting zijn er in Nederland 1500 mensen met taaislijmziekte.

Volgens het Financieele Dagblad gaan er vijftig mensen werken in het nieuwe centrum. Later dit jaar zal duidelijk worden welke vorm van kanker ze gaan onderzoeken.

© Nationale Zorggids
 

Relevante artikelen

Alles van zorgverzekering
    • Zorgverzekering

    VGZ voor de rechter gesleept door zorgbedrijf; verzekeraar weigert vergoeding vanuit Wlz

    Vandaag om 15:33
    • Zorgverzekering

    ‘Toegang tot zorg gaat verloren door misleidende cijfers zorgverzekeraars’

    Gisteren om 08:50

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht