9 juli 2015 om 16:22
< 1 min lezen

120 miljoen extra voor wijkverpleging

Het ministerie van Volksgezondheid heeft haar begroting voor 2015 bijgesteld. Dit doet zij op basis van wat er in 2014 werkelijk is uitgegeven. Concreet betekent dit dat de wijkverpleging er 85 miljoen bij krijgt. Dat meldt ActiZ. 

Omdat er ook nog 35 miljoen euro voor wijkverpleging in 2015 niet is gecontracteerd, betekent dit dat er nog ruim 100 miljoen euro beschikbaar is. ActiZ, dat veel signalen kreeg van haar leden dat zij hun budgetplafond dreigen te overschrijven, is blij met de financiële meevaller. “Wij verwachten dat verzekeraars snel aan de slag gaan om aanvullende afspraken met zorgorganisaties te maken over deze extra middelen”, laat de organisatie van zorgondernemers op haar website weten.

Zorgorganisaties die zorg en ondersteuning in de wijk verlenen, ondervinden door bezuinigingen veel druk op hun budgetten. Door kabinetsbeslissingen ontvangen zij in sommige gevallen twintig procent minder budget dan in 2014. 

© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van gehandicaptenzorg
    • Gehandicaptenzorg

    Normatieve Huisvestingscomponent voor de langdurige zorg dit jaar opgehoogd

    Vandaag om 09:04
    • Gehandicaptenzorg

    Fors minder Amsterdamse ouders krijgen informeel pgb voor hun zorgintensieve kind

    Gisteren om 12:59

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht