28 juli 2015 om 13:12
< 1 min lezen

Regionale werkbedrijven richten zich op grotere doelgroep

Een nipte meerderheid van de 35 Regionale werkbedrijven richt zich niet alleen op de mensen die in aanmerking komen voor een garantiebaan. Uit navraag onder 30 werkbedrijven blijkt dat 53 procent zich richt op een bredere doelgroep. Dat meldt Binnenlands Bestuur. 

De structuur van de werkbedrijven komen in veel gevallen overeen, maar de intentie is niet altijd hetzelfde. Volgens Binnenlands Bestuur zijn er twee modellen herkenbaar. 40 procent kiest voor een zogenaamde ‘nauwe benadering’, waarbij het werkbedrijf zich richt op de primaire taak, namelijk ervoor zorgen dat er garantiebanen komen voor arbeidsgehandicapten. 53 procent kiest voor een bredere doelgroep. Het overige deel concentreert zich in eerste instantie op een kleine doelgroep en wil deze later uitbreiden.

In 2016 vindt een eerste evaluatie plaats, dan zal wellicht duidelijk zijn welk vorm het beste werkt. “Het is heel lastig om te zeggen welk model beter is”, zegt Hélène Oppatja van de Programmaraad. “We zijn als programmaraad wel op zoek naar goede voorbeelden en die willen we delen met andere regio’s. Maar we gaan geen advies uitbrengen in de vorm ‘zo moet je het doen’. Wat in de ene regio werkt, hoeft in de andere immers niet te werken?”

© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van gehandicaptenzorg
    • Gehandicaptenzorg

    Zorgkantoor of gemeente: wie moet naschoolse opvang meisje met downsyndroom betalen?

    16 januari 2026 om 14:48
    • Gehandicaptenzorg

    DAF Museum biedt digitale rondleidingen aan voor bewoners van zorginstellingen

    16 januari 2026 om 09:59

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht