28 oktober 2015 om 10:30
< 1 min lezen

Van Rijn tekent voor meer samenwerking met China voor medicijnen

Staatssecretaris Martin van Rijn (VWS) en zijn Chinese collega minister Zhi Shuping hebben een overeenkomst getekend voor meer samenwerking tussen beide landen. Dat deed Van Rijn tijdens het Nederlandse staatsbezoek aan China waarin de bewindspersoon de handelsdelegatie Life Sciences en Health leidt. Dit meldt Rijksoverheid.

Van Rijn tekende een ‘Memorandum Of Understanding’ (MOU) met zijn Chinese collega Bi Jingquan van de China Food and Drug Administration dat verantwoordelijk is voor de toelating en veiligheid van geneesmiddelen en medische hulpmiddelen. Dit MOU beoogt meer samenwerking tussen de Inspectie voor de gezondheidszorg (IGZ) en haar Chinese counterpart. Daarin spreken ze af meer informatie uit te wisselen over wet- en regelgeving op het gebied van medicijnen en medische hulpmiddelen. Dat leidt tot meer transparantie zodat een betere beoordeling van de veiligheid mogelijk is. Ook gaan ze gezamenlijk inspecties uitvoeren.
 
De overeenkomsten werden getekend in bijzijn van Zijne Majesteit Koning Willem-Alexander en de Chinese President Xi Jinping.
 
© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Geneesmiddelen

    Nieuwe geneesmiddelen steeds vaker in China getest: hoe representatief is dat voor Nederland?

    9 december 2025 om 16:27
    • Geneesmiddelen

    Vereniging Diëtisten waarschuwt voor infuus met vitamine

    8 september 2025 om 15:54

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht