Basispakket mogelijk uitgebreid met enkele cosmetische operaties
Het basispakket van de zorgverzekering wordt vanaf 2017 mogelijk uitgebreid met een klein aantal plastisch chirurgische ingrepen. Het gaat onder andere om borstconstructies voor vrouwen die geen aanleg hebben voor borstontwikkeling. Dat meldt de Volkskrant.
Ook ooglidcorrecties die een flinke gezichtsbeperking moeten oplossen komen mogelijk terug in het basispakket, net als besnijdenis bij mannen. Om de kosten beheersbaar te houden, werden deze cosmetische operaties sinds 2005 niet meer vergoed vanuit de basisverzekering. Veel patiënten klaagden hierover en daarom heeft de beroepsvereniging van plastisch chirurgen, oogartsen en urologen in samenspraak met Zorgverzekeraars Nederland (ZN) aan minister Schippers voorgesteld om dit wel weer te vergoeden.
De bewindsvrouw zei in het voorjaar open te staan voor een terugkeer van cosmetische operaties in het basispakket. Ze wil dit doen als plastisch chirurgen en andere betrokkenen een ‘scherpe lijn trekken tussen wat medisch noodzakelijk is en wat verfraaiing’ van het uiterlijk is. Dat hebben zij gedaan: het voorstel ligt bij de minister. Ze heeft het Zorginstituut gevraagd om voor 1 april met een advies te komen.
© Nationale Zorggids