10 november 2015 om 11:13
< 1 min lezen

Depressie door goede moederband

Kinderen met een goede moederband hebben op latere leeftijd meer kans op het ontwikkelen van depressieve symptomen dan broers of zussen die minder goed konden opschieten met hun moeder, blijkt uit onderzoek. Dit meldt Nu.nl.

Onderzoekers van de Purdue University vroegen 725 Amerikaanse volwassenen uit 309 families naar de band met hun moeder. Na zeven jaar onderzochten zij hoe het gesteld was met de geestelijke gezondheid van deze volwassenen. Het bleek dat de kinderen met een betere moederband significant meer last hadden van depressieve klachten dan de kinderen die een minder goed band met hun moeder ervoeren.
 
Een mogelijke verklaring hiervoor is dat de kinderen met een goede moederband een grotere druk voelen om goed voor hun moeder te zorgen. Ook kan de goede verstandhouding met de moeder zorgen voor spanningen in de relatie met broers of zussen.
 
© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van ggz
    • GGZ

    Capelle opent zorg- en veiligheidskamer voor inwoners met complexe problemen

    16 januari 2026 om 11:42
    • GGZ

    DAF Museum biedt digitale rondleidingen aan voor bewoners van zorginstellingen

    16 januari 2026 om 09:59

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht