10 november 2015 om 10:21
< 1 min lezen

Moeder sleept GGZ Centraal voor tuchtcollege om zelfmoord kinderen

Marian Zurhaar, moeder van twee kinderen die zelfmoord hebben gepleegd, sleept GGZ Centraal vandaag voor het tuchtcollege. Ze houdt de instelling verantwoordelijk voor de dood van dochter Myriam en zoon Ben. Dat meldt EenVandaag. 

Voordat Myriam zichzelf van het leven beroofde, klopte ze in hoge psychische nood aan bij de crisisdienst van GGZ Centraal in Hilversum. Ze werd echter weggestuurd en naar haar zelfmoordplannen werd niet gevraagd. Ook bij Ben zijn er volgens Zurhaar fouten gemaakt. Zij beweert dat hij door de GGZ-instelling verkeerd is gediagnosticeerd en te laat de juiste medicatie kreeg. De jongen  werd steeds depressiever en kreeg elders hulp. Uiteindelijk liep hij daar weg en pleegde hij zelfmoord door gif in te nemen.

Jim van Os, hoogleraar psychiatrie van Maastricht UMC+ is van mening dat GGZ Centraal op de schop moet om dergelijke familiedrama’s te voorkomen. De behandelaren van Myriam en Ben moeten zich vandaag verantwoorden tegenover het tuchtcollege.

GGZ Centraal wilde niet reageren op de uitzending van EenVandaag.

© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van ggz
    • GGZ

    Capelle opent zorg- en veiligheidskamer voor inwoners met complexe problemen

    16 januari 2026 om 11:42
    • GGZ

    DAF Museum biedt digitale rondleidingen aan voor bewoners van zorginstellingen

    16 januari 2026 om 09:59

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht