23 november 2015 om 15:53
< 1 min lezen

51 gemeenten hebben pgb-gegevens niet up-to-date

Een op de vijf gemeenten heeft te maken met grote achterstanden als het gaat om de aanlevering van pgb-gegevens aan de Sociale Verzekeringsbank (SVB). In de praktijk komt dit neer op 22.000 statussen die de SVB nog niet heeft ontvangen. Dat meldt Gemeente.nu. 

Staatssecretaris Van Rijn van Volksgezondheid verzocht aan alle 393 gemeenten om de pgb-gegevens voor 1 oktober paraat te hebben. Een voortgangsrapportage van Van Rijn laat zien dat 51 gemeenten de zaken nog niet op orde hebben. Het gaat voornamelijk om kleine gemeenten, maar ook gemeenten als Leeuwarden, Alkmaar Heerenveen en Lelystad zitten hiertussen.

Volgens de SVB zijn deze gemeenten een risicogroep. Daarom heeft Van Rijn in overleg met de belangenorganisaties, SVB en de Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG) een aantal maatregelen genomen. Zo heeft de bewindsman besloten dat de VNG medewerkers naar de desbetreffende gemeenten stuurt om hen te helpen waar dat nodig is.

De Tweede Kamer praat in december opnieuw over de problemen die spelen rondom de uitbetalingen van de persoonsgebonden budgetten.

© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van gehandicaptenzorg
    • Gehandicaptenzorg

    Grote tekortkomingen bij woonvoorziening voor mensen met verstandelijke beperking

    Vandaag om 08:05
    • Gehandicaptenzorg

    ‘Meer aandacht nodig voor vrouwen met beperking in VN-Vrouwenverdrag’

    Gisteren om 14:44

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht