30 november 2015 om 17:27
< 1 min lezen

Artsen: boerkaverbod onwenselijk en onnodig

(ANP) – Het is een slecht idee om vrouwen te verbieden een boerka te dragen als ze in een zorginstelling komen. Het kabinet had dat vrijdag aangekondigd, maar het is onwenselijk en onnodig, zei de artsenfederatie KNMG maandag.

Volgens de organisatie lost het boerkaverbod niets op. Het wordt juist alleen maar moeilijker voor mensen om zorg te krijgen. Bovendien moeten vrouwen al hun gezicht laten zien om zich te identificeren, aldus het KNMG. En als een vrouw haar gezicht niet wil laten zien, kan een arts het beste beslissen wat er moet gebeuren.

Het kabinet verbiedt het dragen van kleren die het gezicht bedekken, zoals boerka’s en nikabs. Het verbod geldt voor het onderwijs, zorginstellingen, overheidsgebouwen en in het openbaar vervoer. Op overtreding komt een boete van 405 euro te staan. De Raad van State was al tegen. Die vond het een inperking van de vrijheid van godsdienst.

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Ziekenhuizen

    Blocklist NVWA met gevaarlijke supplementen: vooral afslank- en libidoverhogende middelen

    Gisteren om 14:23
    • Ziekenhuizen

    Hoe gevaarlijk is schimmel in huis voor de gezondheid?

    Gisteren om 12:22

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht