18 mei 2016 om 17:49
< 1 min lezen
Rotterdam is begonnen met signalering sociaal geïsoleerden
Hebt u uw buurman al enige tijd niet meer gezien en denkt u dat er iets mis is? Als u in Crooswijk woont, dan kunt u dit nu melden.
In deze wijk is de gemeente, samen met een groot aantal partners, een ‘signaleringsnetwerk’ gestart. Bij een positief resultaat gaat dit ook draaien in andere Rotterdamse wijken.
Dood in woning
Ongeveer zes procent van de Rotterdammers leeft in een sociaal isolement. Zij hebben weinig familie en vrienden. Bij problemen hebben ze niemand op wie ze terug kunnen vallen. In uitzonderlijke gevallen kan het hierdoor gebeuren dat iemand jarenlang dood in de woning ligt.
Om dit in de toekomst te voorkomen, is de gemeente in Crooswijk het ‘signaleringsnetwerk’ Meld Isolement gestart. Dit netwerk is bedoeld om sociaal isolement eerder te ontdekken. Zo kan voorkomen worden dat Rotterdammers die geïsoleerd leven in ernstige problemen raken, zonder dat iemand dat in de gaten heeft.
Ongeruste bewoner
In Crooswijk heeft de gemeente verschillende organisaties bereid gevonden om aan de proef mee te doen. Het gaat daarbij onder andere om de Vrijwilligerswinkel, MediQ Apotheek en het Wijkpastoraat. Daarnaast doen ook stedelijke partners mee, zoals Evides Waterbedrijf, Havenziekenhuis en PostNL.
De wijkpartners registreren de signalen die zij binnenkrijgen. Een signaal kan bijvoorbeeld zijn dat een ongeruste bewoner zijn buurman al enige tijd niet meer heeft gezien en deze buurman ook niet reageert als de ongeruste bewoner bij hem aanbelt. De stedelijke partners kijken hierna of zij recentelijk contact hebben gehad met iemand op dit adres, of dat iemand is opgenomen. Blijkt dat een vervolgactie nodig is, dan gaat een wijkteam op huisbezoek.
Goede buur
De gemeente heeft de signalen van Rotterdammers nodig om actie te kunnen ondernemen. Inwoners van Crooswijk kunnen met hun vermoedens van onraad aan de bel trekken bij een van de bij de proef aangesloten organisaties. Deze zijn te vinden op ondergenoemde website.
Wethouder De Jonge: ‘Meld Isolement helpt Rotterdammers om een goede buur te zijn.’
www.meldisolement.nl