20 juli 2016 om 16:22
< 1 min lezen

Alzheimer Nederland kiest eerste dementievriendelijke gemeente

Alzheimer Nederland heeft de Utrechtse Heuvelrug als eerste dementievriendelijke gemeente uitgeroepen. De stichting voor mensen met dementie onderzocht met zogenoemde mysteryguests hoe behulpzaam medewerkers van diverse gemeenten waren. Dat meldt NU.nl.

“Een dame kwam tijdens een vergadering met een wethouder binnen met een vraag. Zij speelde een verward persoon. Als je dan goed handelt volgens bepaalde criteria, dan slaag je voor de test”, zegt burgemeester Frits Naafs van de Utrechtse Heuvelrug tegen RTV Utrecht. Toch deed de gemeente het niet altijd goed. In 19 procent van de testgevallen reageerde de gemeente niet adequaat. De burgemeester wil dat de gemeente leert van de tips die het kreeg van Alzheimer Nederland.

De tests van de stichting moeten bewustzijn creëren bij gemeenten. Zij moeten meer rekening gaan houden met het toenemende aantal dementerende mensen. Diverse Nederlandse gemeenten werken mee aan het initiatief van Alzheimer Nederland, waaronder de gemeenten Amsterdam en Groningen.

Door: Redactie Nationale Zorggids 

Relevante artikelen

Alles van ggz
    • GGZ

    Alfa‑college zet schoolpastors in om studenten beter te ondersteunen bij mentale problemen

    Vandaag om 08:21
    • GGZ

    Man verdacht van moord op 11-jarig meisje hoort tbs met dwangverpleging tegen zich eisen

    Vandaag om 08:21

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht