27 juli 2016 om 10:50
< 1 min lezen

‘Falende zorgtop moet salaris inleveren’

Bestuurders van slechte verpleeghuizen die meer verdienen dan de minister-president zouden vrijwillig hun salaris moeten verlagen. Regeringspartijen VVD en PvdA zeggen dat dinsdag in reactie op berichtgeving van de Volkskrant waaruit blijkt dat directeuren van slechte verpleeghuizen vaker meer dan de balkenendenorm verdienen dan directeuren van doorsnee-verpleeghuizen.

“Je bent aangesteld om te zorgen voor kwetsbare mensen, je zit daar niet om jezelf te verrijken. Als je zoveel geld opstrijkt en zo weinig presteert dan moet je jezelf schamen”, vindt VVD-Kamerlid Sjoerd Potters. Voor Marith Volp (PvdA) toont dit aan dat “hoge beloningen aan de top echt niet leiden tot betere zorg, integendeel zou je zeggen.”

Eerder deze maand concludeerde de Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) dat een behoorlijk aantal verpleeghuizen de zorg voor ouderen niet goed aankan. Er zijn onder meer zorgen over de veiligheid. Over elf van de 150 onderzochte instellingen zijn de bedenkingen zeer groot.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Ouderenzorg

    Goed en Welzorg Thuis stopt met zorgverlening na aanwijzing en last onder dwangsom

    Vandaag om 09:24
    • Ouderenzorg

    Kunstmuseum Den Haag organiseert dementievriendelijke rondleidingen

    23 januari 2026 om 15:01

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht