29 juli 2016 om 11:31
< 1 min lezen

Hoogezand-Sappemeer gaat gezondheidsachterstanden aanpakken

De gemeenten Hoogezand-Sappemeer, Slochteren en Menterwolde gaan samen activiteiten organiseren om gezondheidsachterstanden van inwoners met een slechte sociaal-economische status tegen te gaan. Hiervoor krijgen ze geld van het ministerie van Volksgezondheid. Dit meldt de gemeente Hoogezand-Sappemeer.

De gemeenten hebben samen een plan van aanpak gemaakt, maar de uiteindelijke activiteiten zullen per gemeente verschillend zijn. De prioriteiten van de gemeenten zijn het aanpakken van de beweging van kinderen, weerbaarheid in de breedste zin van het woord (bijvoorbeeld in situaties van huiselijk geweld en echtscheidingen) en de ondersteuning van burgerinitiatieven.

Er komt een gezondheidsmakelaar die ervoor zorgt dat alle activiteiten binnen de drie gemeenten gecoördineerd worden. Daarnaast gaat deze persoon de georganiseerde activiteiten onder de aandacht brengen bij mogelijke gebruikers en andere betrokken partijen. Ook nieuwe initiatieven kunnen rekenen op begeleiding vanuit de gemeente.

Door: Redactie Nationale Zorggids

 

Relevante artikelen

Alles van jeugdzorg
    • Jeugdzorg

    Onjuiste registratie bemoeilijkt vermindering van dwangmaatregelen in ggz

    26 november 2024 om 09:53
    • Jeugdzorg

    Gehandicaptenzorg onder druk: zzp’ers en lage tarieven dwingen tot uitstel van investeringen

    26 november 2024 om 09:49

Aankomende evenementen

09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht