24 oktober 2016 om 15:17
< 1 min lezen

Onderzoek naar lachgas binnenkort van start

Het ministerie van Volksgezondheid gaat onderzoek doen naar lachgas en de gevolgen van het gebruik van lachgas. Dit vertelde Tweede Kamerlid Marith Volp van de PvdA afgelopen zaterdag bij televisieprogramma Kassa. Zij verzocht het ministerie eerder al om hiernaar onderzoek te doen, om meer inzicht te krijgen over lachgas. Dat meldt NU.nl.

Het onderzoek, waarschijnlijk onder leiding van het Trimbos-instituut, zal moet achterhalen wie de gebruikers van lachgas zijn, in welke hoeveelheden het gebruikt wordt en wat de langetermijneffecten zijn.

Eerder dit jaar deed Trimbos al onderzoek naar het gebruik van lachgas onder jongeren. Hieruit bleek dat 8 procent van de twaalf- tot zestienjarigen  ervaring heeft met lachgas. De verkoop van lachgas is sinds de zomer legaal verkrijgbaar. 

Door: Redactie Nationale Zorggids 

Relevante artikelen

Alles van ggz
    • GGZ

    AI herkent depressie in WhatsApp‑spraakberichten op basis van stemgebruik

    Vandaag om 12:11
    • GGZ

    Hersenstichting verwacht dat het aantal mensen met een hersenaandoening de komende decennia oploopt

    Vandaag om 08:59

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht