19 december 2016 om 13:17
< 1 min lezen

Zieke kinderen bezoeken Wildlands via 3D-bril

Wildlands Adventure Zoo in Emmen geeft zieke kinderen in tien ziekenhuizen vandaag een virtueel bezoek aan het dierenpark. Dankzij speciale 360-gradencamera’s beleven de kinderen een dagje Wildlands bijna net als in het echt. Dat meldt RTV Drenthe.

Om de beelden die het dierenpark uitzendt nog echter te maken, worden de kinderen in het ziekenhuis voorzien van een speciale 3D-bril. Het doel van de actie is om deze zieke kinderen een onbezorgde dag te geven, omdat het voor de meesten van hen niet mogelijk is om met Kerst thuis te zijn.

Bedenker Bas Beuker uit Borger noemt het dagje dierentuin ‘een virtuele kerstkaart’. Via zijn bedrijf yellowBird ontwikkelde Beuker al eerder soortgelijke projecten om zieke mensen virtueel mee op stap te nemen. Het dagje Wildlands wordt straks door zieke kinderen uit het hele land ‘bezocht’.

Door: Redactie Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Onjuiste registratie bemoeilijkt vermindering van dwangmaatregelen in ggz

    26 november 2024 om 09:53
    • Ziekenhuizen

    Gehandicaptenzorg onder druk: zzp’ers en lage tarieven dwingen tot uitstel van investeringen

    26 november 2024 om 09:49

Aankomende evenementen

10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht
31 Mar
Congres Thuis in de Wijk
  • Noord-Brabant