11 december 2017 om 09:55
< 1 min lezen

Duizenden op de been om abortus en euthanasie

Een mars tegen onder meer abortus en euthanasie heeft zaterdag duizenden mensen naar Den Haag getrokken. Deelnemers schatten het aantal bezoekers op ruim 10.000, dubbel zo veel als vorig jaar.

Met de Mars voor het Leven, zoals de organisatie het noemt, willen de deelnemers protesteren tegen bijvoorbeeld de NIP-test, die afwijkingen van foetussen kan opsporen, en de abortuspil. Die zouden in de hand werken dat vrouwen hun zwangerschap vaker afbreken. De demonstranten willen verder voorkomen dat vaker hulp bij zelfdoding wordt verleend, bijvoorbeeld aan mensen die vinden dat hun leven voltooid is.

De zorgen van de demonstranten zijn niet weggenomen nu CDA en ChristenUnie meeregeren, maakt deelnemer en SGP-medewerker Arnoud Proos uit de opkomst op. “Sommige zaken mogen dan een klein beetje zijn bevroren, veel mensen maken zich zorgen over waar het intussen op dit terrein naartoe gaat.”

Zowel CU-voorman Gert-Jan Segers als zijn collega Kees van der Staaij, die met de SGP oppositie voert, sprak de mars toe.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van kraamzorg
    • Kraamzorg

    Nederlandse baby’s mogelijk ziek geworden door met bacterie besmette babyvoeding Nestlé

    Gisteren om 08:26
    • Kraamzorg

    Nieuw onderzoek benadrukt: paracetamol veilige optie tijdens zwangerschap

    22 januari 2026 om 09:37

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht