20 juli 2018 om 18:15
< 1 min lezen

Utrechtse ziekenhuizen werken samen om geboortezorg te garanderen

Het St. Antonius Ziekenhuis, UMC Utrecht en Diakonessenziekenhuis hebben alle drie last van personeelstekort, ook op de afdeling verloskunde. De drie ziekenhuizen werken samen om iedere zwangere vrouw van geboortezorg te kunnen blijven voorzien. Dat meldt het Algemeen Dagblad. 

Sinds korte tijd voert het St. Antonius in Nieuwegein en Utrecht alleen nog geplande keizersnedes uit. Voor acute verloskunde moeten vrouwen uitwijken naar een ander ziekenhuis. Nu het vakantie is, merken ook andere ziekenhuizen in en om Utrecht de gevolgen van het personeelstekort. Er zijn niet genoeg kraamverzorgenden en er is een tekort aan gespecialiseerde verpleegkundigen of artsen.

De samenwerking houdt in dat vrouwen gegarandeerd blijven van goede en veilige zorg. De capaciteit wordt dagelijks geüpdatet door deskundigen die dit in ieder ziekenhuis bijhouden. Mocht er toch geen plek zijn in het UMCU, St. Antonius of Diakonessenziekenhuis, dan worden vrouwen opgevangen in de ziekenhuizen in Tiel, Gorinchem, Amersfoort en of Gouda. 

Door: Redactie Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Kraamzorg

    Nederlandse baby’s mogelijk ziek geworden door met bacterie besmette babyvoeding Nestlé

    23 januari 2026 om 08:26
    • Kraamzorg

    Nieuw onderzoek benadrukt: paracetamol veilige optie tijdens zwangerschap

    22 januari 2026 om 09:37

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht