14 december 2018 om 11:12
< 1 min lezen

Klachten terecht: toch met toegevoegde suiker

De Reclame Code Commissie (RCC) heeft voedselwaakhond foodwatch in zeven klachtenprocedures gelijk gegeven. foodwatch had gemeld dat consumenten werden misleid rond de voedingsclaim ‘geen toegevoegde suiker’. In de producten was wel degelijk suiker of een ingrediënt met veel suiker toegevoegd, zoals sapconcentraat.

foodwatch had geklaagd over negen producten waarbij werd geclaimd dat er geen suiker was toegevoegd, onder meer ontbijtgranen, Rinse appelstroop, aardbeisnoepjes, tomatensap en kinderkoekjes. In twee zaken stelde de Reclame Code Commissie foodwatch overigens niet in het gelijk.

Reductie van suiker staat weer volop in de belangstelling, sinds het Nationaal Preventieakkoord in november de noodzaak van een lagere consumptie ervan onderstreepte. Het RIVM constateerde vorig jaar al dat er weinig tot niets terechtkomt van de vrijwillige suikerreductie die de voedingsindustrie al jaren belooft.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Onjuiste registratie bemoeilijkt vermindering van dwangmaatregelen in ggz

    26 november 2024 om 09:53
    • Ziekenhuizen

    Gehandicaptenzorg onder druk: zzp’ers en lage tarieven dwingen tot uitstel van investeringen

    26 november 2024 om 09:49

Aankomende evenementen

09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht