29 maart 2019 om 15:50
< 1 min lezen

Ketenpartijen in Twente komen samen met observatieafdeling ouderen

Naar aanleiding van de schrijdende situatie waarin een hulpbehoevende man al meer dan honderd dagen onnodig in het ziekenhuis ligt, komen alle betrokken partijen in Twente samen voor een observatieafdeling voor ouderen. Deze moet na de zomer van 2019 operationeel worden. Dit meldt RTV Oost.

De ziekenhuizen van ZGT. huisartsen, zorgverzekeraar Menzis en Trivium Meulenbelt Zorg, ZorgAccent en Carrint Reggeland hebben hiertoe het initiatief genomen. Ouderen die op de observatieafdeling terechtkomen moeten binnen twee weken hebben op een plek in een verpleeghuis.

Het huidige proces is omslachtig, vinden de partijen, en daarom werken ze nu aan een sneller proces. “Naast een observatiepunt komt er een coordinatiepunt waar zorgverleners naartoe kunnen bellen als zij hulp zoeken voor hun patient”, zegt ZorgAccent. Het komt nu nog te vaak voor dat een huisarts tevergeefs urenlang telefoontjes pleegt. Ook het CIZ-proces voor aanvragen voor de Wet langdurige zorg, mag na de zomer nog maximaal een week duren.

Zorgverzekeraar Menzis erkent dat de partijen eerder actie hadden moeten ondernemen. Nu moest er eerst een schrijnende situatie openbaar gemaakt worden voordat dit gebeurde. 

Door: Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van ouderenzorg
    • Ouderenzorg

    Onjuiste registratie bemoeilijkt vermindering van dwangmaatregelen in ggz

    26 november 2024 om 09:53
    • Ouderenzorg

    Gehandicaptenzorg onder druk: zzp’ers en lage tarieven dwingen tot uitstel van investeringen

    26 november 2024 om 09:49

Aankomende evenementen

08 Mar
Café Doodgewoon
  • Noord-Brabant
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht