20 augustus 2019 om 16:06
< 1 min lezen

PTSS-patiënten zoeken hun heil in het bos bij Sellingen

Elke maandag is een aantal PTSS-patiënten aan het klussen in het bos van Ter Borg ten zuiden van Sellingen. Voor sommige werkt het beter dan de reguliere behandeling. 

Met een grote betonschaar lopen Willem Lich (oud-politieagent) en Tom van der Tuuk (veteraan) over het heidelandschap in buurtschap Ter Borg. ‘Kijk dit hebben we allemaal al weggeknipt zodat de heide weer kan bloeien’, zegt Lich. Vol trots laat hij het open heidelandschap zien met op de achtergrond een ven.

Een posttraumatische-stressstoornis (PTSS) is een aandoening die ontstaat na het meemaken van schokkende of traumatische ervaringen. Patiënten kunnen onder andere last krijgen van stemmingswisselingen, sneller geprikkeld zijn en het herbeleven van traumatische gebeurtenissen.

Lees verder

Relevante artikelen

Alles van ggz
    • GGZ

    Hoogleraar ziet zowel risico’s als kansen van social media bij eetstoornissen

    30 januari 2026 om 15:06
    • GGZ

    OM eist taakstraf voor duw die fataal werd voor beveiliger van ggz‑instelling Mondriaan

    29 januari 2026 om 11:53

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht