6 mei 2021 om 11:11
< 1 min lezen

Minder mensen met intensieve dementiezorg opgenomen in Purmerend

Tussen 2018 en 2019 werden er in Purmerend minder mensen met intensieve dementiezorg opgenomen in een Wlz-instelling. Deze daling was sterker dan de landelijke daling: in Purmerend nam het aantal dat instroomde in een Wlz-instelling met 27 procent af, terwijl dat landelijk 12 procent was. Tegelijkertijd nam het aantal mensen dat in deze periode instroomde in de Wet langdurige zorg Thuis toe. Deze stijging was in Purmerend en landelijk nagenoeg gelijk. Dit meldt Vektis. 

Sinds oktober 2018 is in Purmerend een FACT-team voor de ouderenzorg actief. Het doel van dit team is om ouderen langer thuis te laten wonen en is er ook om thuiswonende ouderen bij te staan die in crisis (dreigen) te raken. Wanneer Vektis kijkt naar de meest recente cijfers, dan lijkt het FACT-team te slagen in haar missie.

Het team bestaat uit zorgprofessionals uit verschillende disciplines, zoals een specialist ouderengeneeskunde, een psycholoog, een casemanager dementie en een wijkverpleegkundige. De casemanager of wijkverpleegkundige onderhoudt intensief contact met de oudere.

Kostenbesparing

Zorgcirckel, de organisatie waarvoor de teams werken, heeft berekend dat deze organisatie van zorg een besparing met zich meebrengt voor de mensen met intensieve dementiezorg, omdat ze langer thuis kunnen blijven wonen.

Door: Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van ouderenzorg
    • GGZ

    Blue Monday Run haalt 158.000 euro op voor werk van MIND

    23 januari 2026 om 16:02
    • GGZ

    Mentale gezondheid lijdt onder socialmediagebruik; steun voor verbod neemt toe

    23 januari 2026 om 10:21

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht