23 november 2012 om 15:00
< 1 min lezen

‘Wakkere aanwezige gynaecoloog goed voor veiligheid bevalling’

UTRECHT –  Volgens Sjaak Wijma voorzitter van gynaecologenvereniging NVOG kun je een veilige zorg alleen garanderen als je 24 uren per dag een wakker aanwezige gynaecoloog op je afdeling hebt, zo meldt Artsennet.

Hij wijst het ministerie al jaren op de verloskundige zorg in de nachturen. Doordat er ’s nachts minder bezetting is op de afdelingen van ziekenhuizen, overlijden meer kinderen dan overdag. Dit komt omdat gynaecologen dan vaker vervangen worden door arts-assistenten en ’s nachts minder vaak geopereerd wordt.

Emeritus hoogleraar verloskunde te Utrecht Gerard Visser is bezorgd: “als samenleving hebben we er niet de financiering voor over om ’s nachts dezelfde kwaliteit te bieden als overdag”.

© Nationale Zorggids / Jochum Admiraal

 

Relevante artikelen

Alles van kraamzorg
    • Kraamzorg

    Onjuiste registratie bemoeilijkt vermindering van dwangmaatregelen in ggz

    26 november 2024 om 09:53
    • Kraamzorg

    Gehandicaptenzorg onder druk: zzp’ers en lage tarieven dwingen tot uitstel van investeringen

    26 november 2024 om 09:49

Aankomende evenementen

08 Mar
Café Doodgewoon
  • Noord-Brabant
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht